Ödeme ve Teslimat

SİPARİŞ YÖNTEMLERİ


1- fidanmuhendisi.com üzerinden online sipariş verebilmek için üye olmanıza gerek yoktur ancak size özel duyurulardan haberdar olabilmek için üye olunması şarttır. Üye olmak için web sitemizin sol üst köşesinde bulunan "Oturum Aç'' kısmına tıklayarak kullanıcı adı, ad, soyad vb bilgileri doldurarak kolaylıkla üye olabilirsiniz.


2 - fidanmuhendisi.com adresinde yer alan ürünler arasından seçiminizi yapınız. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize atınız. Sepetinizde yer alan ürünleri ''Alışveriş Sepetim'' sayfanızdan istediğiniz miktarı secerek güncelleyin.  "Alışverişi Tamamla” butonuna tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza gelen ekranda adres belirtilmemişse ''Teslimat adresi'' alanından adres belirtiniz sipariş bilgileriniz tamamlanmıştır.

3 -''Ödeme '' butonuna bastığınızda siparişinizi kredi kartı veya hesaba havale seçeneklerini kullanarak ödeme gerçekleştikten sonra siparişinizin hazırlanma ve kargolama süreci başlıyacaktır.

4 -Havale ile ödemelerde sipariş kodunuzu havale açıklamasına mutlaka ilave ediniz.

 

ÖDEME SEÇENEKLERI


fidanmuhendisi.com Siparişlerinize ait ödemelerinizi 2 farkli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerinde internet sitesi üzerinden siparişiniz tarafımıza iletilmiş olmalıdır.

Siparişinizi oluşturacak ürünleri kategori alt sayfalarında dolaşarak ya da arama fonksiyonu ile bulup belirledikten sonra "ALIŞVERIŞ SEPETİ"nize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için ürün sayfasında yeralan "Sepete Ekle" butonunu kullanabilirsiniz.

fidanmuhendisi.com üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri "ALIŞVERIŞ SEPETİ"nize attıktan ve"SIPARISI TAMAMLA" butonuna bastiktan sonra ödeme işlemlerinize başlayabilirsiniz. Size ödemenizi hangi yöntemle gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır. Bu aşamada belirttiğimiz gibi 2 seçeneğiniz bulunmaktadir.

1. ONLINE Kredi Kartiyla Ödeme

Bu aşamadan sonra eğer fidanmuhendisi.com üzerinde kayıtlı bir kullanıcı hesabınız bulunmuyorsa bilgilerinizi girerek üyelik kaydınızı yapmanız gerekmektedir. Üyelik kaydi için email adresi ve şifre yeterli iken siparişinizi size iletebilmemiz için iletisim bilgileriniz eksiksiz olarak sisteme tanıtılmalıdır. fidanmuhendisi.com' a üye olmak herhangi bir ödeme gerektirmemektedir.

Kullanıcı kaydı aşamasından sonra karşınıza gelen sayfada teslimat ve fatura bilgilerinizi eksiksiz olarak girin ve bir sonraki sayfaya devam edin.

Ödeme sayfasinda kredi karti bilgileriniz istenecektir, bu bilgileri yine eksiksiz doldurun. Siparişinize ait tüm detayların listelendiği bu sayfada kontrolünüzü yaptiktan sonra son olarak "SİPARİSİ ONAYLA" tusuna basın. Bilgileriniz bu aşamada doğrudan ilgili bankanın SanalPOS sistemi tarafindan sorgulanarak ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartınız üzerinde gerekli ödeme onaylandiğinda karşınıza şipariş onayı sayfası gelecek, sistem size bir sipariş takip numarası tanımlayacak ve size siparişinizi özetleyen bir elektronik posta yine sistem tarafindan otomatik olarak gönderilecektir.

Kredi karti ile ödemek istemiyorsanız, ödeme şeklinizi seçtiğiniz sayfada alt kısımda bulunan "Havale İle Sipariş" ödeme yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

2. HAVALE / EFT ile Ödeme

Bu yöntem ile yapacağınız ödemelerinizde siparişinizin hazırlanması için başlangıç süresi ödemenin ilgili hesaba geçtiği andır. Bu sebeple EFT talimatlarınızda ödemenin hesabımıza işlem yapıldığı anda geçmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Havale ödemelerinde ise bu işlem genellikle eş zamanlı olmaktadır. İşleminizi hızlandırmak için ödeme işleminize ait dekontu info@fidanmuhendisi.com adresine e-mail olarak iletebilirsiniz.

Banka transferi yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirmek için fidandiyarim.com üzerinde siparişini vereceginiz ürünleri ALISVERIS SEPETI' nize attiktan sonra siparişinizi sonuçlandırırken "HAVALE / EFT ile ödeme yapmak istiyorum” seçeneğini seçmelisiniz. Siparişinizin kaydı böylelikle tarafımıza eksiksiz olarak ulaşmış olacaktır.

Banka havalesini 3 iş günü içerisinde gerçekleştiriniz.

Havalenizi gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız.
Havaleniz hesabımıza geçtiğinde siparişiniz işleme konulacaktır.

3 gün içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve silinecektir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.